piątek, 15 marca 2019

Orły w 1/4 finału LE!

Benfica pokonała po dogrywce 3:0 Dinamo Zagrzeb w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Tym samym Orły awansowały do 1/4 finału i w piątkowym losowaniu poznają rywala, z którym będą się mierzyć w kolejnej rundzie.

Trener Bruno Lage po raz kolejny wystawił na mecz pucharowy nieco rezerwowy skład. Pierwsza połowa była bezbarwna w wykonaniu Orłów, ale w miarę upływu czasu przewaga gospodarzy rosła i po golu Jonasa w 71. minucie straty z pierwszego meczu zostały odrobione. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i o awansie musiała rozstrzygnąć dogrywka, w której dwoma kapitalnymi uderzeniami z dystansu popisali się Ferreira i Grimaldo.

W piątek poznamy rywala Benfiki w 1/4 finału i będzie nim ktoś z następujących drużyn: Arsenal i Chelsea (Anglia), Valencia CF i Villarreal CF (Hiszpania), Slavia Praga (Czechy), SSC Napoli (Włochy) i Eintracht Frankfurt (Niemcy).