piątek, 12 października 2018

Portugalia wygrywa, Pizzi z asystą!

Reprezentacja Portugalii wygrała z Polską 3:2 w meczu 3 dywizji A Ligi Narodów. Do zwycięstwa mocno przyczynił się zawodnik Benfiki, Pizzi, notując asystę.

Pierwsza bramka padła w 18. minucie spotkania. Jej autorem był Krzysztof Piątek, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową wpakował piłkę do siatki.
Portugalczycy odpowiedzieli w 31. minucie, gdy Andre Silva strzelił do pustej bramki po świetnym podaniu Pizziego. Podopieczni Fernando Santosa mocno przycisnęli i w 43. minucie strzelili kolejną bramkę. Po świetnym długim podaniu w wykonaniu Nevesa, Rafa Silva kapitalnie przyjął piłkę i z pomocą Kamila Glika wpakował piłkę do bramki. Ostatecznie gola przyznano zawodnikowi AS Monaco.

Drugą połowę Portugalczycy zaczęli z wysokiego C.
Zaraz po jej rozpoczęciu w 52. minucie piłkę do bramki Polaków skierował Bernardo Silva, uderzając z szesnastego metra tuż przy słupku.
Ostatni gol padł w 77. minucie po świetnym uderzeniu z woleja w wykonaniu Jakuba Błaszczykowskiego. Mistrzowie Europy spokojnie utrzymali ten wynik i umocnili się na pozycji lidera dywizji A Ligi Narodów.

Swój udział w zwycięstwie miało trzech piłkarzy Benfiki Lizbona: Rúben Dias, Rafa Silva oraz Pizzi.

Obrońca zagrał spokojny mecz i nie był wmieszany w żadną ze straconych bramek. Kilka razy dobrze wyprowadzał piłkę. Rozegrał całe spotkanie.

Rafa oprócz udziału przy drugim golu, szarpał i kilka razy wdawał się w dryblingi, skutecznie pomagał w defensywie. Opuścił boisko w 84. minucie.

Pizzi zagrał kolejny świetny mecz w tym sezonie, który udokumentował asystą przy bramce Andre Silvy. Świetnie podłączał się prawą stroną gdzie współpracował z Bernardo Silvą. Rozegrał 74. minuty, został zastąpiony przez Renato Sanchesa.

19 - letni Gedson całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Polska - Portugalia 2-3 (1-2)
1:0 Piątek ( 18')
1:1 A. Silva ( 31')
1:2 Glik ( GS - 43')
1:3 B. Silva ( 52')
2:3 Błaszczykowski ( 77')