środa, 17 października 2018

Awans Portugalii U21, João Félix z bramką!

Reprezentacja Portugalii U21 pokonała 4:2 Bośnię i Hercegowinę U21 w kwalifikacyjnym meczu do Mistrzostw Europy U21. Duży wkład w zwycięstwo miało dwóch zawodników Benfiki: João Félix i Yuri Ribeiro.

W pierwszej połowie padły dwie bramki. Najpierw w 20. minucie meczu były zawodnik Benfiki, André Horta pokonał golkipera po uderzeniu z dystansu.
Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą, gdy po składnej akcji gola strzelił Demirović.

Drugą połowę piorunująco rozpoczęli Portugalczycy, gdy João Felix dobił piłkę do pustej bramki.
Na następną bramkę kibice musieli poczekać do 63. minuty. Wówczas skrzydłowy, Diogo Gonçalves wykazał się świetną indywidualną akcją po której umieścił piłkę obok bramkarza.
Portugalczycy dobili gości w 91 minucie meczu, gdy po świetnej indywidualnej akcji João Filipe, środkowy napastnik Tavares dołożył nogę i umieścił piłkę w bramce.
Bramkę na otarcie łez strzelił rezerwowy Turkes, wykorzystując błąd bramkarza.

Jak poradzili sobie piłkarze Benfiki?
João Felix rozegrał bardzo dobre spotkanie. Strzelił gola, pokazywał się do gry, był aktywny, kilka razy popisał się efektownymi dryblingami.

Lewy obrońca, Yuri Ribeiro zagrał przyzwoite spotkanie. Był pewny w defensywie, dobrze porozumiewał się z atakującymi w ofensywie.

Portugalia U21 vs Bośnia i Hercegowina U21 4:2 ( 1:1 )
1:0 Horta ( 20')
1:1 Demirović ( 44')
2:1 Félix ( 53')
3:1 Gonçalves ( 63')
4:1 Tavares ( 90+1')
4:2 Turkes ( 90+4')