niedziela, 11 lutego 2018

Ograli Portimonense

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 3:1 Portimonense SC w spotkaniu 22. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 2. miejsce w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym jak Sporting i tracą do liderującego FC Porto 2 punkty.

Nie było to łatwe spotkanie dla ekipy Rui Vitorii. Co prawda już w 7. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Franco Cerviego, ale nie potrafili podwyższyć wyniku. Zamiast tego w 65. minucie do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Felipe Macedo i zrobiło się nerwowo.

Na całe szczęście w końcówce Orły potrafiły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Najpierw Cervi 77. minucie strzałem z rzutu wolnego ponownie wyprowadził Benficę na prowadzenie, a w już doliczonym czasie gry dobił gospodarzy Zivkovic.

Niestety podczas meczu urazu kolana doznał Jonas, który w 64. minucie został zastąpiony na boisku przez Raula Jimeneza. Tym samym zakończona została znakomita passa Brazylijczyka 9 spotkań ligowych ze strzeloną bramką.