czwartek, 4 stycznia 2018

Derby na remis

Benfica Lizbona zremisowała 1:1 na Estadio da Luz ze Sportingiem Lizbona w spotkaniu 16. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli ze stratą 5 pkt. do FC Porto i 3 pkt. do Sportingu.
Niestety Orły nie potrafiły wywalczyć kompletu punktów, choć bardzo wyraźnie dominowały przez całe spotkanie. Mimo to remis uratowali przysłowiowym rzutem na taśmę.
Goście objęli prowadzenie w 19. minucie po trafieniu Gelsona Martinsa i od tego momentu skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Orły czym bliżej końca spotkania tym ich przewaga się zwiększała. Grali z polotem i w końcu widać było w ich grze polot. Niestety marnowali kolejne sytuacje bramkowe lub dobrze bronił bramkarz Sportingu.
Do wyrównania doprowadził w końcu Jonas, który w 90. minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Battaglii na Rafie.