niedziela, 6 sierpnia 2017

Supertaça dla Benfiki

Benfica Lizbona pokonała 3:1 Vitórię Guimarães w spotkaniu o Superpuchar Portugalii, który rozegrano w sobotni wieczór na Estádio Municipal de Aveiro. Tym samym po raz siódmy w swojej historii Orły zdobyły to trofeum.

Benfica bardzo dobrze zainaugurowała nowy sezon zdobyciem Supertaça po raz drugi z rzędu i po raz siódmy w historii. W mecz Orły również weszły bardzo mocno i po niecałym kwadransie prowadziły już dwoma gola po trafieniach Jonasa w 6. minucie i Seferovicia w 11. minucie.

Vitoria wróciła do gry tuż przed przerwą gdy w 43. minucie Raphinha strzelił kontaktową bramkę. W drugiej połowie gracze z Guimaraes starali się doprowadzić do wyrównania i prowadzili grę, ale ich marzenia rozwiał w 83. minucie Raul Jiménez ustalając wynik spotkania.

Luisao, obrońca i kapitan Orłów, zdobył w sobotę swoje 20 trofeum w barwach Benfiki. Tym samym stał się najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii klubu.