poniedziałek, 30 stycznia 2017

Pierwsza porażka w sezonie

Benfica przegrała na Estadio Do Bonfim z Vitorią de Setubal. Tym samym jest to pierwsza porażka "Orłów" w tym sezonie. Benfica nadal jest pierwsza z przewagą jednego oczka nad FC Porto.

Benfica zaczęła od ataków, bo już w pierwszej minucie do bramki gospodarzy piłkę skierować mógł Mitroglou, ta sztuka jednak mu się nie udałą. W 20. minucie spotkania po dośrodkowaniu Issoko do bramki Benfici piłkę skierował Ze Manuel, tym samym wyprowadzając "Os Sadinos" na prowadzenie. między 23 i 25 minutą Benfica zmarnowała dwie świetne okazje. Najpierw blisko był Pizzi po strzele zza pola karnego, a potem główką bramkarza Vitorii próbował pokonać Luisao.

W drugiej części spotkania "Orły" atakowały, chwilami z furią, lecz dziś nic nie chciało wpaść. Stworzyli pare sytuacji, które marnował Jonas czy Mitroglou, ale ostateczny wynik meczu to 1-0 dla zespołu z Setubal.

Benfica tym samym nie tyle przegrała pierwszy mecz w sezonie, co zrobiła to po raz pierwszy od niemalże..... roku ( oczywiście biorąc pod uwagę tylko Primeira Ligę). Ostatni raz Orły przegrały mecz ligowy 12 lutego 2016 roku na Estadio da Luz w Klasyku z Porto 1-2. Trzeba przyznać, że coś niedobrego dzieje się z Benficą w ostatnich tygodniach.. Na 4 ostatnie spotkania Benfica wygrała zaledwie raz ( z Tondelą), dwa razy przegrała ( Z Moreirense w Pucharze Ligi i dziś z Vitorią) i raz zremisowała z Boavistą. Benfica nadal zostaje liderem mając na koncie 45 punktów. Porto traci do "Orłów" już tylko jedno oczko.
Następna kolejka jest dosyć ważna, ponieważ "Orły" grają z Nacionalem, ale Porto na Do Dragao zmierzy się ze Sportingiem.