poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Kolejne męczarnie z happy endem

Benfica Lizbona w niedzielny wieczór pokonała na wyjeździe 1:0 Rio Ave FC, w spotkaniu 31. kolejki Liga NOS. Zwycięską bramkę, pozwalającą Orłom odzyskać pozycję lidera, strzelił w 73. minucie Raul Jimenez, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko.

Orły na finiszu ligowych rozgrywek cierpią okrutnie, ale udaje im się wygrywać kolejne spotkania. Na prawdziwego bohatera wyrasta Raul Jimenes. Meksykanin wprowadzany na boisko w roli jokera uratował komplet punktów przed dwoma tygodniami w starciu z Acedemicą Coimbra i to samo zrobił w starciu z Rio Ave. Do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki i tyle dzieli drużynę Rui Vitorii od obrony mistrzowskiego tytułu. Być może z pomocą przyjdzie im w najbliższą sobotę FC Porto, który będzie gościł u siebie wiceliderujący Sporting Lizbona.