piątek, 2 maja 2014

Sevilla rywalem w finale LE

Bardzo emocjonujący przebieg miał drugi dzisiejszy półfinał Ligi Europy. Ostatecznie Valencia CF pokonała u siebie FC Sevillę 3:1, ale to goście zagrają w wielkim finale w Turynie, gdyż pierwszy mecz wygrali u siebie 2:0.

Valencia potrzebowała wiec dwóch goli do odrobienia strat z pierwszego meczu, a trzech by awansować i praktycznie dokonała tej sztuki. Gospodarze już do przerwy odrobili straty. W 14. minucie gola strzelił Sofiane Feghouli, a 12 minut później własnego bramkarza pokonał Beto. W 69. minucie gola dla Valencii strzelił Jérémy Mathieu i to zespół Juana Antonio Pizziego był w tym momencie w finale Ligi Europy. Jednak w już doliczonym czasie gry, bramkę dla gości zdobył Stéphane M'Bia i to Sevilla ostatecznie zagra w finale w Turynie.