niedziela, 12 stycznia 2014

Porto bez szans. Benfica liderem!

Benfica Lizbona pewnie pokonała u siebie 2:0 FC Porto, w spotkaniu 15. kolejki Liga ZONE Sagres. Dzięki zwycięstwu w spotkaniu na szczycie ligi portugalskiej Orły awansowały po raz pierwszy w obecnym sezonie na pozycję lidera, o dwa punkty wyprzedzając Sporting i o trzy FC Porto.

Zwycięstwo As Águias przyszło nadzwyczaj łatwo i było w pełni zasłużone, bo gospodarze przeważali pod każdym względem. Prowadzenie objęli już w 13. minucie po tym jak Marcovic obsłużył kapitalnym podaniem Rodrigo, a reprezentant hiszpańskiej młodzieżówki silnym uderzeniem nie dał żadnych szans Heltonowi. Na początku drugiej połowy drugie trafienie dołożył Ezequiel Garay, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego. Od tego momentu Benfica spokojnie kontrolowała mecz, a od 75. minuty było już jasne, że Smoki mogą już tylko pomarzyć o korzystnym wyniku. Wówczas Danilo otrzymał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego, a że jedną zobaczył już wcześniej to musiał opuścić boisko.

Podczas meczu nie mogło zabraknąć akcentów związanych ze zmarłym tydzień temu Eusebio. Mecz rozpoczęła minuta ciszy, a 71. minuta (w takim wieku zmarł Esuebio) została uczczona skandowaniem jego imienia i porcją oklasków. Ponadto każdy zawodnik Orłów na plecach koszulki poza numerem i swoim nazwiskiem miał również napis Eusebio.

Obszerny skrót spotkania: -- oglądaj

Benfica Lizbona vs. FC Porto - 2:0 (1:0)
1:0 Rodrigo (13')
2:0 Ezequiel Garay (54')