poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Nieprawdopodobne zwycięstwo

Benfica Lizbona pokonała 2:1 Gil Vicente, w spotkaniu 2. kolejki Liga ZON Sagres rozegranego w niedzielę na Estádio da Luz. Mecz miał niesamowity przebieg, bo do 90 minuty goście sensacyjnie prowadzili 1:0. Jednak w doliczonym czasie gry As Águias nie tylko doprowadzili do remisu, ale przeważyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Gdy zbliżał się koniec spotkania wydawało się, że będziemy świadkiem olbrzymiej niespodzianki, a gospodarze po dwóch rozegranych kolejkach przystąpią z zerowym kontem punktowym do przyszłotygodniowego spotkania derbowego ze Sportingiem. Co z tego, że od początku przebieg spotkania był jednostronny i pod dyktando Orłów, skoro szwankowała skuteczność (m.in. Gaitan trafił w słupek z rzutu wolnego) i pewnie bronił Adriano. Na domiar złego w 69 minucie goście wyprowadzili jeden z nielicznych kontrataków, który Diogo Viana zamienił na bramkę. Zawodnicy Jorge Jesusa byli jednak nieustępliwi i w już doliczonym czasie gry odwrócili losy spotkania. Najpierw w 91 minucie wyrównującą bramkę strzelił wprowadzony w drugiej połowie do gry Lazar Markovic, a minutę później Lima strzałem głową zamienił dośrodkowanie Sulejmaniego na zwycięską bramkę.

Miejmy nadzieję, że niesamowita końcówka będzie prawdziwym przełomem w grze As Águias i to przed tak ważnym i prestiżowym spotkaniem, jak derby z lizbońskimi lwami.

Benfica Lizbona vs. Gil Vicente - 2:1 (0:0)
0:1 Diogo Viana, 69’
1:1 Markovic, 91’