sobota, 9 stycznia 2021

Zwycięstwo nad Tondelą

Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:0 Tondelę w spotkaniu 13. kolejki Liga NOS. Swoje mecze wygrały również Sporting i FC Porto wiec Orły wciąż tracą 4 punkty do tego pierwszego i mają tyle samo oczek co Smoki.

Dominacja gospodarzy przez całe spotkanie nie podlegała dyskusji i można stwierdzić, że odnieśli oni pewne zwycięstwo. Wynik spotkania przypieczętowali oni jednak dopiero w ostatniej minucie spotkania.

Pomimo dużej ilości dogodnych sytuacji zawodziła skuteczność lub pewnie interweniował bramkarz gości. W pierwszej połowie na 9 strzałów Orłów goście odpowiedzieli tylko jednym, ale bramki dla Benfiki padły dopiero w drugiej połowie.

Przy obu trafieniach Harisa Seferovicia w 57. minucie i Luca Waldschmidta w 93. minucie asystował niezawodny Darwin Nunez. Urugwajczyk co prawda strzelił w lidze do tej pory tylko 3 bramki, ale aż przy 7 asystował.

Po raz kolejny z meczu na mecz rozkręca się Seferović. Borykający się przez jakiś czas z koronawirusem reprezentant Szwajcarii i na początku sezonu będący zaledwie czwartym w hierarchii napastnikiem, jest obecnie najlepszym strzelcem Orłów z 7 bramkami i 2 asystami na koncie.

Bezradni przez cały mecz goście mogli jednak w końcówce sprawić sensację. W 86. minucie w znakomitej sytuacji bramkowej znalazł się Jhon Murillo, ale jego strzał z kilku metrów kapitalnie obronił Odisseas Vlachodimos. W doliczonym już czasie gry mecz bramką zamknął Waldschmidt.

Benfica vs Tondela - 2:0 (2:0)
1:0 Haris Seferović (57")
2:0 Luca Waldschmidt (90+3')