piątek, 6 listopada 2020

LE: Szalony mecz z Rangersami

Benfica zremisowała na Estadio da Luz 3:3 ze szkockim Glasgow Rangers w spotkaniu 3. rundy fazy grupowej Ligi Europy. Orły pomimo gry od 19. minuty w osłabieniu i przegrywając już w 51. minucie 1:3 potrafili w końcówce doprowadzić do remisu.

Mecz dla Benfiki rozpoczął się znakomicie. Już w drugiej minucie objęli prowadzenie piłkę samobójczym trafieniu Connora Goldsona. Niestety w 19. minucie Nicolas Otamendi sfaulował Ryana Kenta, który był sam na sam z bramkarzem portugalskiej drużyny i argentyński obrońca został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

Szkoci grając w przewadze ruszyli do ataku i pięć minut później był już remis, a samobójcze trafienie zanotowali tym razem obrońca gospodarzy Diogo Goncalves. Chwilę później prowadzenie Szkotom dał Glen Kamara. Kiedy w 51. minucie na 3:1 podwyższył Alfredo Morelos, wydawało się, że Rangers sięgną po trzy punkty. Ambitna Benfica zdołała jednak wyrównać. W 77. minucie kontaktową bramkę zdobył Rafa Silva, a asystował mu rewelacyjny Darwin Nunez. W doliczonym przez sędziego czasie gry Urugwajczyk doprowadził do remisu.

W drugim meczu grupy D Lech Poznań pokonał u siebie 3:1 Standard Liege. Po trzech kolejkach prowadzi Benfica z Rangersami z 7 punktami na koncie. Na trzecim miejscu jest Lech z 3 oczkami, a stawkę zamyka Standard z zerowym kontem. W kolejnej serii spotkań 26 listopada Rangersi podejmą u siebie Benficę, a Standard zagra u siebie z Lechem.