środa, 16 września 2020

El. LM: Dramat w Salonikach

SL Benfica przegrała w Salonikach 1:2 z miejscowym PAOK-em w meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i tym samym po raz pierwszy od 11 lat nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze "greckiej tragedii" w wykonaniu Orłów. Przeważali nad cofniętym do defensywy rywalem i byli bliżsi od gospodarzy strzelenia gola.

Po przerwie gospodarze zagrali nieco odważniej i obnażyli problemy w grze obronnej Orłów. W 63. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję, którą po zagraniu piłki w pole karne przez Akpoma celnym strzałem do własnej bramki sfinalizował Jan Vertonghen. Doświadczony Belg grający w ostatnich latach w Tottenhamie nie miał wiec udanego debiutu w oficjalnym spotkaniu Benfiki.

Gracze Jorge Jesusa mieli jeszcze ponad 30. minut na odrobienie strat, ale kolejnym aktorem dramatu okazał się Andrij Živković. Serbski skrzydłowy pod koniec sierpnia rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z Orłami (czytaj. Benfica go nie chciała). Wszedł na boisko w swoim debiucie dla PAOK-u w 66. minucie, i w 75. minucie zemścił się srogo na poprzednim klubie. Kapitalnie sfinalizował szybki kontratak. Po strzelonym golu w geście sympatii do lat spędzonych w Lizbonie nie celebrował strzelonego gola.

W ostatnim kwadransie gospodarze bardzo głęboko i skutecznie się bronili, a Orły "pięknie" grały piłką w szerz boiska nabijając w statystykach posiadanie piłki. W doliczonym już czasie gry udało im się za sprawą Rafy Silvy strzelić honorowego gola.

Orły odpadając w 3. rundzie eliminacji LM będą mieć możliwość gry w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie będą losowani z 1. koszyka. Nie zagrają wiec z takimi ekipami jak Arsenal Londyn, AS Roma, SSC Napoli, Bayer Leverkusen, Villarreal FC, CSKA Moskwa i Besiktas Stambuł.

PAOK Saloniki vs SL Benfica - 2:1 (0:0)
1:0 Jan Vertonghen (sam. 63')
2:0 Andrij Živković (75')
2:1 Rafa Silva (90+4')