niedziela, 1 grudnia 2019

Spacer z Maritimo

Benfica pokonała na Estadio da Luz 4:0 ekipę SC Maritimo w spotkaniu 12. kolejki Liga NOS. Orły utrzymały dzięki temu pozycję lidera, a hattrickiem popisał się Vinicius, który asystował również przy pierwszym trafieniu Pizziego.

Mecz był 50 oficjalnym spotkaniem rozegranym przez Benficę za kadencji Bruno Lage. Może się on poszczycić 38 zwycięstwami co daje mu rekord śród trenerów pracujących w Benfice w XXI wieku. Szkoda tylko, że na tak imponujący wynik złożyły się głownie wyniki w portugalskich rozgrywkach, a nie na arenie międzynarodowej.

Sam początek wyrównania był niespodziewanie bardzo wyrównany. Jednak trafienie Pizziego w 8. minucie praktycznie rozbroiło ekipę z Madery, która aktualnie broni się przed spadkiem. Dwa kolejne trafienia Viniciusa do przerwy praktycznie rozstrzygnęły losy spotkania. Brazylijczyk 10 minut po przerwie skompletował hattricka, a czerwona kartka dla Gabriela w 60. minucie nie wpłynęła już na losy spotkania.

SL Benfica vs SC Maritimo - 4:0 (3:0)
1:0 Picci (8')
2:0 Vinicius (17')
3:0 Vinicius (31')
4:0 Vinicius (55')

SL Benfica: Vlachodimos, André Almeida (Tomás Tavares, 46), Rúben Dias, Ferro, Grimaldo, Gabriel, Taarabt, Pizzi, Cervi (Jota, 80), Chiquinho, Carlos Vinicius (Raul de Tomás, 69).

SC Marítimo: Abedzadeh, Nanu, René Santos, Grolli, Rúben Ferreira, Vukovic (Correa, 74), Pelágio (Bambock, 76), Edgar Costa, Marcelinho (Erivaldo, 68), Getterson, Daizen.

Czerwona kartka: 60' Gabriel (Benfica).

Żółte kartki: Gabriel, Ferro (Benfica) -  René Santos,  Edgar Costa (Maritimo).