środa, 6 listopada 2019

Bez szans z Lyonem

Benfica przegrała na wyjeździe 1:3 z Olimpique Lyon w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2019/2020. W drugim meczu grupy G niemiecki RB Lipsk pokonał na wyjeździe 2:0 Zenit Sankt Petersburg i umocnił się na prowadzeniu w grupie.

Sytuacja Orłów w grupie jest fatalna, a szanse na wyjście z grupy już tylko matematyczne. Z taką grą to nawet awans z 3. miejsca do LE będzie bardzo trudny.

1. RB Lipsk - 9 pkt.
2. Olimpique Lyon - 7 pkt.
3. Zenit Sankt Petersburg - 4 pkt.
4. SL Benfica - 3 pkt.

Już przed meczem trener Bruno Lage zaskoczył fanów Orłów sadzając na ławce André Almeidę i Pizziego, czyli dwóch doświadczonych graczy, którzy w ostatnim czasie byli jednymi z najlepszych zawodników Benfiki.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Olympique Lyon (”Les Gones”) otworzyli wynik. W czwartej minucie bramkę zdobył Joachim Andersen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Léo Dubois.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 33. minucie spotkania, gdy Memphis Depay strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Houssem Aouar.

W 46. minucie Gedson Fernandes został zmieniony przez Harisa Seferovicia, a za Franca Cerviego wszedł na boisko Pizzi, co miało wzmocnić jedenastkę Benfiki Lizbona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Memphisa Depaya na Gnaly'ego Corneta oraz Jeffa Reine-Adélaïde'a na Bertranda Traorégo.

Zawodnicy Benfiki Lizbona w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie gola kontaktowego strzelił Haris Seferović. Asystę przy bramce zanotował Pizzi.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie trafił Bertrand Traoré. Bramka padła po podaniu Gnaly'ego Corneta.

Bilans Benfiki w trzech ostatnich sezonach Ligi Mistrzów jest fatalny. W 16 rozegranych spotkaniach w fazie grupowej Orły wygrały zaledwie 3 (dwa z AEK Ateny i jedno z Lyonem), jeden remis i aż 12 porażek!

Skrót spotkania można zobaczyć na stronie polsatsport.pl - tutaj.

Olimpique Lyon vs. SL Benfica - 3:1 (2:0)
1-0, Joachim Andersen (4');
2-0, Memphis Depay (33');
2-1, Seferovic (78');
3-1, Bertrand Traoré 90')

Lyon - Anthony Lopes; Dubois, Joachim Andersen, Denayer, Youssouf Koné; Thiago Mendes, Tousart, Aouar (Marcelo, 90'+1); Reine-Adélaïde (Bertrand Traoré, 73') , Moussa Dembelé, Memphis Depay (Cornet, 46')

Benfica - Vlachodimos; Tomás Tavares, Rúben Dias, Ferro (Jardel, 16'), Grimaldo; Gedson Fernandes (Seferovic, 46'), Florentino Luís, Gabriel, Franco Cervi (Pizzi, 73'); Chiquinho, Seferovic

Żółte kartki: Gabriel (43'), Florentino Luís (47')

Sędzia: Björn Kuipers (Holandia).