piątek, 12 kwietnia 2019

Wygrana z niedosytem

Benfica pokonała na Estadio da Luz 4:1 Eintracht Frankfurt, w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europy. Bohaterem meczu był młodziutki Joao Felix, który strzelił trzy bramki dla Orłów.

Przed meczem wygraną Orłów dwoma bramkami wzięliby w ciemno, ale okoliczności i przebieg spotkania pozostawił duży niedosyt.

Benfica już od 20. minuty grała w przewadze jednego zawodnika. Joao Felix znakomicie zagrał do Gedsona Fernandesa, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Na murawę powalił go Obite N'Dicka za co zobaczył czerwoną kartkę, a sędzia Anthony Taylor podyktował rzut karny, którego wykorzystał Joao Felix. Niestety Orły zamiast pójść za ciosem spuściły z tonu i goście za sprawą Luki Jovicia, wypożyczonego z Benfiki, doprowadzili w 40. minucie do wyrównania. Na całe szczęście trzy minuty później Joao Felix kapitalnie uderzył zza pola karnego i gospodarze na przerwę schodzili prowadząc.

Druga połowa zaczęła się dla Orłów kapitalnie. Najpierw w 50. minucie Ruben Diaz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił głową na 3:1, a w 54. minucie Joao Felix po raz trzeci pokonał Trappa i Benfica prowadziła już 4:1. Niestety Orły zamiast dobić rywala i jechać spokojnie na rewanż do Niemiec oddali gościom inicjatywę. W 72. minucie Goncalo Paciencia strzałem głową ostatecznie ustalił wynik meczu na 4:2, a w końcówce gracze Eintrachtu mieli jeszcze dwie okazje do zmniejszenia rozmiarów porażki.

Obszerny skrót spotkania na stronie polsatsport - oglądaj.

Benfica Lizbona vs Eintracht Frankfurt - 4:1 (2:1)
1:0 Felix 21' (k.)