wtorek, 9 kwietnia 2019

Feirense zdobyte

Benfica pokonała na wyjeździe 4:1 CD Feirense w spotkaniu 27. kolejki Liga NOS. Orły pozostały na pozycji lidera rozgrywek, ale wciąż wyprzedzają FC Porto tylko lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. Mecz z czerwoną latarnią tabeli początkowo zapowiadał się sensacyjnie.

Niespodziewanie to gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie po trafieniu Sturgeon i skutecznie bronili się przez ponad 30 minut. W końcówce pierwszej połowy najpierw rzut karny wykorzystał Pizzi, a w doliczonym już czasie gry kolejne trafienie dorzucił André Almeida.

Druga połowa to popis Seferovicia. Szwajcar dwukrotnie trafił do bramki i tym samym ma już na koncie 18 goli strzelonych w bieżących rozgrywkach ligowych i pewnie przewodzi klasyfikacji strzelców.

Warto wspomnieć o kolejnym występie Taarabta, który zagrał od początku spotkania i został zmieniony dopiero w 81. minucie przez Cerviego.

CD Feirense vs SL Benfica - 1:4 (1:2)
1:0 Sturgeon (10')
1:1 Pizzi (karny 40')
1:2 André Almeida (45+2')
1:3 Seferovic (49')
1:4 Seferovic (89')