piątek, 8 marca 2019

Porażka w Zagrzebiu

Benfica przegrała na wyjeździe 0:1 z Dinamem Zagrzeb w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Orły zagrały w rezerwowym składzie i w najbliższy czwartek czeka ich ciężkie zadanie by odrobić u siebie straty i awansować do kolejnej rundy.

Trener Bruno Lage po ostatnim arcyważnym meczu z FC Porto postanowił wystawić nieco rezerwowy skład. Do Zagrzebia nie zabrał Pizziego i André Almeidy, a w wyjściowej jedenastce pojawili się rezerwowi Corchia, Florentino, Gedson i Krovinovic. Niestety nie wystarczyło to na etatowego mistrza Chorwacji. Co prawda Orły miały większe posiadanie piłki, ale to gospodarze stwarzali zdecydowanie groźniejsze sytuacje podbramkowe. Jedyna bramka padła po rzucie karnym w 38. minucie, którą na gola zamienił Petkovic. Była ona podyktowana za faul Rúbena Diasa na Dani Olmo.

Niestety już po 30 minutach gry z kontuzją pachwiny boisko musiał opuścić napastnik Seferovic. Na razie brak informacji na ile uraz reprezentanta Szwajcarii jest poważny.

Obszerny skrót meczu na polsatsport.pl - tutaj.