sobota, 12 stycznia 2019

Bezproblemowa wygrana z beniaminkiem

Benfica pokonała 2:0 Santa Clarę w wyjazdowym meczu 17. kolejki ligi portugalskiej. Orły awansowały tym samym na 2. miejsce w tabeli, dzięki potknięciu Bragi w meczu z Portimonense ( 1:1 ).

Bruno Lage wykonał dwie zmiany w składzie względem ostatniego meczu meczu z Rio Ave. Do pierwszego garnituru wskoczyli Živković oraz Gabriel.

Początek meczu był chaotyczny, a w ciągu 20. minut sędzia ukarał dwóch piłkarzy gospodarzy żółtą kartką. W 22. minucie Benfica wyszła na prowadzenie za sprawą Harisa Seferovicia. André Almeida zagrał długą piłkę, a Fábio Cardoso pomylił się w defensywie, co z zimną krwią wykorzystał Seferović, dla którego był to 10. gol w sezonie.

Kilkanaście minut później Santa Clara oddała pierwszy strzał, ale Odysseas spisał się bez zarzutu. W 39. minucie Pizzi padł w polu karnym po tym, jak był pociągany za rękę przez Fábio Cardoso. Sędzia początkowo wskazał na wapno, ale postanowił skorzystać z pomocy VAR-u. Po analizie wideo arbiter podjął dwie decyzje - tylko rzut wolny dla Benfiki ( wg sędziego faul miał miejsce przed polem karnym ) oraz czerwona kartka dla Fábio Cardoso.

Santa Clara grała w osłabieniu, co szybko wykorzystali podopieczni Bruno Lage. W 47. minucie Pizzi wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego, a Jardel oddał uderzenie głową i podwyższył prowadzenie.

Trzy minuty później Benfica strzeliła kolejnego gola, lecz... asystent arbitra podniósł chorągiewkę i bramka Seferovicia nie została uznana. W 54. minucie po zamieszaniu dwie okazje miał Seferović, niestety, ani jednej nie zamienił na bramkę. Początek drugiej połowy był w wykonaniu Orłów bardzo dobry.

Trzy minuty później Haris Seferović stanął "oko w oko" z Serginho, ale tym razem Szwajcar trafił tylko w boczną siatkę. Następnie Benfica zwolniła ataki, a wynik nie uległ już zmianie. Bruno Lage odniósł swoje drugie zwycięstwo w drugim meczu w roli pierwszego trenera "As Águias".

Po 17. kolejce Benfica wskoczyła na 2. miejsce w tabeli. Orły tracą 5 oczek do liderujących Smoków, którzy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe w hicie ze Sportingiem. Ekipa Marcelo Keizera przerwała serię 18. kolejnych zwycięstw Porto.

Santa Clara vs Benfica 0:2 ( 0:1 )
0:1 Seferović 22' ( asysta: Almeida )
0:2 Jardel 47' ( asysta: Pizzi )

Santa Clara: Serginho - Patrick, César, Fábio Cardoso, Mamadu - Anderson Carvalho, Pacheco ( 45+1' Accioly ), Ukra ( 60' Pineda ), Bruno Lamas - Stephens ( 54' Schettine ), Zé Manuel.

Benfica: Odysseas - André Almeida, Rúben Dias, Jardel, Grimaldo - Fejsa, Gabriel, Pizzi ( 90' Gedson ) - Živković ( 71' Salvio ), João Félix ( 85' Castillo ), Seferović.

Żółte kartki: Patrick ( 8' ), Anderson Carvalho ( 20' ), Mamadu ( 79' ) - Dias ( 25' ), Fejsa ( 35' ), Jardel ( 61' ).

Czerwona kartka: Fábio Cardoso ( 44' ).

Stadion: Estádio de São Miguel.