czwartek, 6 grudnia 2018

Zwycięstwo i krok do awansu!

Benfica wygrała 2:0 z Paçosem de Ferreira w 2. kolejce fazy grupowej Pucharu Ligi. Orły wskoczyły tym samym na 1. miejsce w grupie.

Benfica od pierwszych minut atakowała bramkę strzeżoną przez Carlosa Henriquesa. Nieustanne ataki przyniosły skutek w 12. minucie, gdy Alfa Semedo podłączył się do akcji ofensywnej. Pomocnik świetnie zagrał wzdłuż bramki, a tam Haris Seferović dołożył nogę i otworzył wynik meczu.

Spotkanie przebiegało w spokojnym tempie, Benfica kontrolowała grę i była lepszą drużyną. W 44. minucie wynik meczu podwyższył wielki talent Benfiki, 19-letni João Félix. Najpierw sam świetnie odegrał piętą do Živkovicia, a Serb wstrzelił piłkę w pole karne. Tam obrońca źle wybił futbolówkę, z czego skorzystał Félix, uderzając piłkę pod poprzeczkę.

Pierwsze 45 minut przebiegało pod dyktando "As Águias". Fani Benfiki zacierali ręce na jeszcze lepszą drugą połowę.

W 49. minucie piłka spadła na 18. metr, a tam czaił się Seferović. Uderzył bez zastanowienia słabszą nogą, ale piłka odbiła się tylko od słupka.

W 65. minucie goście wykonywali rzut wolny. Z uderzeniem bez problemu poradził sobie Mile Svilar. 3 minuty później Alfa Semedo zmarnował znakomitą okazję. Odebrał piłkę, wpadł w pole karne, ale strzał zatrzymał Carlos Henriques.

Benfica spokojnie utrzymała dwubramkowe prowadzenie i zasłużenie dopisała na swoje konto 3 punkty.

Sytuacja w grupie A
1. Benfica - 2 mecze - 6 pkt - bramki 4:1
2. Aves - 2 mecze - 4 pkt - bramki 3:0
3. Paços de Ferreira - 2 mecze - 1 pkt - bramki 0:2
4. Rio Ave - 2 mecze - 0 pkt - bramki 1:5

Ostatni mecz Benfica rozegra 28 grudnia z Aves na wyjeździe. Będzie to spotkanie o awans. Podopiecznym Rui Vitórii do awansu wystarczy 1 punkt.

Benfica vs Paços de Ferreira 2:0 ( 2:0 )
1:0 Seferović 12' ( asysta Semedo )
2:0 Félix 44'

Benfica: Svilar - Yuri Ribeiro, Dias, Jardel, Almeida - Alfa Semedo, Gedson ( 77' Gabriel ), Krovinović - Živković ( 81' Cervi ), Seferović ( 59' Castillo ), Félix.

Paços de Ferreira: Carlos Henriques - Henrique, Correia, Valente, Medeiros - Rocha ( 46' Pedrinho ), Christian, Ibrahim, Andrezinho ( 46' Uilton ) - Douglas Tanque, Fatai ( 80' Ayongo ).

Żółte kartki: Alfa Semedo ( 60' ) - Douglas Tanque ( 38' ).

Stadion: Estádio da Luz.

Sędzia: António Nobre.