poniedziałek, 24 grudnia 2018

Heavy Metal Football!

Benfica rozbiła 6:2 Bragę w hitowym meczu 14. kolejki ligi portugalskiej. Orły rozegrały najlepszy mecz w tym sezonie, awansując na 2. miejsce w lidze!

Pierwszy kwadrans przebiegał w spokojnym tempie, a Benfica zgodnie z przewidywaniami, kontrolowała grę. W 19. minucie Pizzi wyprowadził Orły na prowadzenie. Otrzymał podanie od Grimaldo, następnie pomknął na bramkę i technicznie umieścił piłkę w siatce. Dla Portugalczyka była to już 7. bramka w sezonie.

Następnie coraz groźniejsze akcje zaczęła przeprowadzać Braga. W 24. minucie Fransergio oddał atomowe uderzenie z dystansu, ale na szczęście piłka trafiła w górną część poprzeczki. Następnie Odysseas zatrzymał strzał Horty.

W 39. minucie wynik na 2:0 podwyższył Jardel. Kapitan Benfiki wykorzystał błąd golkipera Bragi i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą znokautować rywali mógł Jonas, ale tym razem Tiago Sá spisał się bez zarzutu.

Druga połowa to już prawdziwy festiwal strzelecki. W 48. minucie Cervi uruchomił prostopadłym podaniem Grimaldo, który po nieporozumieniu obrońców Bragi, trafił do bramki słabszą nogą.

Trzy minuty później Dyego Sousa zdobył swojego 11. gola w lidze, ale na niewiele się to zdało.

Benfica kontynuowała zabawę. W 54. minucie Gedson i Cervi rozklepali defensywę gości, a Jonas tylko dołożył nogę. 4:1.

W 63. minucie Benfica po raz kolejny na małej przestrzeni rozklepała "Arcybiskupów". Živković zaliczył asystę, a na listę strzelców wpisał się Cervi.

4 minuty później André Almeida strzelił kapitalną bramkę. Podsumował świetny mecz Benfiki. Pizzi dośrodkował piłkę na pole karne, a tam jeden z obrońców wybił piłkę na 19. metr. Do futbolówki dopadł prawy obrońca Benfiki, który z woleja ( słabszą nogą ) umieścił piłkę w siatce. Bez wątpienia był to najładniejszy gol Almeidy w karierze.

Drugą honorową bramkę dla Bragi zdobył João Novais, który pokonał Vlachodimosa ładnym strzałem po ziemi.

W taki oto sposób Benfica odniosła 7. zwycięstwo z rzędu! Wygrana pozwoliła wyprzedzić również Sporting, który przegrał wczoraj z Vitórią SC 0:1. Liderem w dalszym ciągu Porto, które wyprzedza Orłów o 4 oczka.

Benfica vs Braga 6:2 ( 2:0 )
1:0 Pizzi 19' ( asysta Grimaldo )
2:0 Jardel 39' ( asysta Živković )
3:0 Grimaldo 48'
3:1 Sousa 51' ( asysta Sequeira )
4:1 Jonas 54' ( asysta Cervi )
5:1 Cervi 63' ( asysta Živković )
6:1 Almeida 67'
6:2 Novais 73'

Benfica: Vlachodimos - Grimaldo, Dias, Jardel ( 74' Conti ), Almeida - Fejsa, Pizzi, Gedson - Cervi ( 78' Krovinović ), Jonas ( 62' Seferović ), Živković.

Braga: Tiago Sá - Sequeira, Pablo, Viana, Goiano ( 59' Wilson Eduardo ) - Horta ( 59' Novais ), Fransergio, Claudemir, Esgaio - Paulinho ( 68' Ricardo ), Sousa.

Żółte kartki: Dias ( 57' ) - Esgaio ( 15' ), Goiano ( 52' ), Fransergio ( 81' ).