sobota, 3 listopada 2018

Nie ma niczego...

Benfica przegrała 1:3 z Moreirense w ramach 9. kolejki Ligi NOS. Podopieczni Ruiego Vitórii zanotowali 3 porażkę z rzędu. Będzie ich to kosztowało spadek w tabeli o kilka miejsc.

Od początku pierwszej połowy kibice nie mogli narzekać na nudę. Już w 2. minucie padła pierwsza bramka, której autorem był Jonas. Brazylijczyk wykorzystał świetne podanie w pole karne Félixa.

Niestety, gospodarze cieszyli się prowadzeniem tylko przez 3. minuty. Po kontrze gości wyprowadzonej przez Arsenio piłkę do siatki posłał Chiquinho. Warto zaznaczyć, że zdobywcą tej bramki był były zawodnik Benfiki.

Następny gol padł w 16. minucie. Nuno Pedro dołożył nogę po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Arsenio. Koszmar trwał dalej...

W 36. minucie po złym wybiciu piłki przez Jardela, kapitan Moreirense, Arsenio, dobrze rozprowadził piłkę, do której dopadł Ndiaye i uderzył mocno z dystansu nie dając szans bramkarzowi Benfiki.

Rui Vitória na drugą połowę posłał do boju dwóch ofensywnych graczy: Eduardo Salvio oraz Nicolása Castillo. Benfica przejęła inicjatywę, ale nie miała pomysłu na grę. Wykonywała mnóstwo wrzutek na pole karne, które nie przynosiły skutku.

Na domiar złego w 76. minucie z boiska wyleciał kapitan Benfiki, Jardel, który nie utrzymał nerwów na wodzy i obejrzał czerwoną kartkę za bezsensowną przepychankę z rywalem.

Benfica standardowo marnowała mnóstwo okazji i nie zdołała strzelić nawet kontaktowej bramki.
Obecnie Orły zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów.

Benfica vs Moreirense 1:3 ( 1:3 )