sobota, 13 października 2018

Wysoka porażka Chile, 61 minut Castillo

Reprezentacja Chile przegrała z Peru 3:0 w meczu towarzyskim. W pierwszym składzie La Roja wystąpił napastnik Benfiki, Nicolás Castillo.

Pierwsza połowa należała do Peruwiańczyków. Oddawali mnóstwo strzałów, ale świetne interwencje notował bramkarz Chile. Pod koniec pierwszej połowy La Roja stworzyła sobie świetną okazję, ale strzał Castillo wybił z linii bramkowej obrońca Peru.

Pierwsza bramka padła w 64. minucie. Po dośrodkowaniu na pole karne, obrońca Chile, Roco, próbował w ekwilibrystyczny sposób wybić piłkę, lecz zrobił to tak niezdarnie, że wpakował piłkę do własnej bramki.
W 75. minucie na murawie pojawił się Pedro Aquino, który już po dwóch minutach od wejścia na boisko strzelił bramkę. Wykorzystał dobre zagranie i umieścił piłkę tuż przy słupku.
Aquino nie miał dość i w 86. minucie strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Otrzymał piłkę w polu karnym, minął rywala i pięknie uderzył prosto w okienko.

Nicolás Castillo zagrał przeciętne spotkanie. Miał wyśmienitą okazję na wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie, ale jego strzał wybił z linii bramkowej Advincula. Kilka razy dobrze się zastawiał, ale często nie radził sobie ze stoperami reprezentacji Peru.

Peru vs Chile 3:0 ( 0:0 )
1:0 Roco ( sam. 64')
2:0 Aquino ( 77')
3:0 Aquino ( 86')