poniedziałek, 8 października 2018

Orły lepsze od Smoków!

Benfica pokonała na Estadio da Luz 1:0 FC Porto w spotkaniu 7. kolejki Liga NOS. Orły dzięki wygranej i potknięciu Bragi zostały współliderem rozgrywek. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił w 62. minucie Seferović.

Orły w końcu pokonały FC Porto w spotkaniu ligowym. Niemoc trwała od grudnia 2014 roku, a w międzyczasie rozegrano 7 spotkań. Jest to również pierwsza wygrana Rui Vitorii jako trenera Benfiki nad Smokami. Nic wiec dziwnego, że radość fanów jest ogromna.

W pierwszej połowie FC Porto grało bardziej uporządkowany futbol i robiło nieco lepsze wrażenie od gospodarzy. W drugiej Orły zagrały już bardziej agresywnie oraz szybciej i zdominowały Smoki. Sporo przysłowiowego wiatru wniósł na boisko wprowadzony w 58. minucie Rafa Silva. W 62. minucie Benfica w końcu dopięła swego i Seferović po podaniu od Pizziego pokonał Ikera Casillasa.

Trener gości Sérgio Conceição musząc gonić wynik wprowadził w 70. minucie Jesusa Coronę za Maxi Pereirę i Smoki stopniowo zaczęły zdobywać przewagę na boisku. Na domiar złego w 83. minucie sędzia Fábio Veríssimo pokazał drugą żółtą kartkę Cristianowi Lemie i Orły w ostatnich minutach musiały grać w osłabieniu, ale udało im się dowieźć zwycięstwo do końca.

Co ciekawe czerwona kartka dla argentyńskiego obrońcy jest jego trzecim wydaleniem w kolejnym meczu Orłów. Najpierw z boiska wyleciał w ligowym meczu z Chaves, a następnie w spotkaniu LM z AEK Ateny.