środa, 3 października 2018

Dramatyczna wygrana w Atenach

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 3:2 AEK Ateny w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2018/2019. W drugim meczu grupy E Bayern Monachium zremisował 1:1 z Ajax Amsterdam.

Grająca ostatnio słabo Benfica rozpoczęła mecz w piorunującym stylu. Już w 6. minucie prowadzenie zdobył Seferović po tym jak bramkarz gospodarzy Vassilis Barkas obronił strzał Gedsona Fernandesa, ale odbił ją przed siebie i Szwajcar z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. W 15. minucie było już 2:0 dla Orłów. Tym razem Pizzi ładnie dośrodkował w pole karne do wbiegającego Aleksa Grimaldo, który z kilku metrów pokonał Barkasa.

Gdy pierwsza połowa zbliżała się ku końcowi nic nie zapowiadało nagłej zmiany sytuacji w meczu. Niestety w już doliczonym czasie gry pierwszej połowy czerwoną kartkę za drugą żółtą obejrzał Ruben Dias i o mało co nie zakończyło się to dla Benfiki katastrofą.

Gospodarze grając z przewagą jednego zawodnika mocno przycisnęli i po dwóch trafieniach Viktora Klonaridisa w 53. i 63. minucie doprowadzili do wyrównania i mieli ogromny apetyt by zgarnąć pełną pulę punktową. Na całe szczęście po raz kolny swój ogromny talent pokazał młodziutki Alfa Semedo. W 74. minucie wprowadzony na boisko pomocnik przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, po czym precyzyjnym i mocnym strzałem pokonał bramkarza uderzeniem zza pola karnego.

Skrót spotkania można zobaczyć na stronie polsatsport.pl - tutaj.

AEK Ateny vs Benfica Lizbona - 2:3 (0:2)
0:1 Seferović (6')
0:2 Grimaldo (15')
1:2 Klonaridis (53')
2:2 Klonaridis (63')
2:3 Semedo (74')