czwartek, 20 września 2018

Z Bayernem bez szans

Benfica Lizbona przegrała u siebie 0:2 z Bayernem Monachium w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2018/2019. W drugim meczu grupy E Ajax Amsterdam rozbił 3:0 AEK Ateny.

Niestety od samego początku spotkania było widać różnicę sportową w klasie obu drużyn. W Bayernie od początku wystąpił były gracz Orłów Renato Sanchez i zagrał bardzo dobre spotkanie. Brał udział w akcji po której wynik meczu w 10. minucie otworzył Robert Lewandowski oraz sam rozstrzygnął losy spotkania strzelając w 54. minucie drugiego gola.

Bayern mógł ten mecz wygrać nawet wyżej, ale rewelacyjnie w bramce Orłów spisywał się Vlachodimos. W 13. i 40. minucie dwukrotnie wygrał pojedynek sam na sam z Robbenem, a w doliczonym czasie gry po raz trzeci nie dał się pokonać w dogodnej sytuacji Holendrowi.

W drugiej kolejce 2. października Benfica zagra na wyjeździe z AEK Ateny, a Bayern podejmie u siebie Ajax Amsterdam.

Skrót spotkania można zobaczyć na stronie polsatsport.pl - tutaj.

Benfica Lizbona vs Bayern Monachium - 0:2 (0:1)
0:1 Lewandowski (10')
0:2 Renato Sanches (54')