poniedziałek, 3 września 2018

Rozbity Nacional

Benfica rozbiła na wyjeździe 4:0 CD Nacional w spotkaniu 4. kolejki Liga NOS. Dzięki efektownej wygranej Orły są liderem rozgrywek, ale tyle samo punktów ma Sporting i Braga.

Efektowna wygrana w Salonikach i awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów najwidoczniej mocno podbudowały morale Orłów, którzy zmietli na Maderze zawsze groźny u siebie Nacional. Z bardzo dobrej strony pokazał się Haris Seferović, który strzelił 28. minucie pierwszą bramkę i asystował przy golu na 2:0 Eduardo Salvio w 45. minucie. Szwajcar wydawało się, że odejdzie w ostatnim oknie transferowym, a teraz wobec kontuzji Jonasa i Castillo oraz słabej dyspozycji Ferreyry gra w podstawowym składzie.

Ponownie z bardzo dobrej strony pokazali się Pizzi i Salvio. Argentyńczyk poza wspomnianym golem na 2:0 asystował przy pierwszej bramce. Z kolei Pizzi zanotował dwie asysty przy golu na 3:0 Álexa Grimaldo w 76. minucie i na 4:0 Rafy Silvy w doliczonym już czasie gry.

Generalnie Orły dominowały przez całe spotkanie. Nacional pierwszy celny strzał na bramkę Benfiki oddał dopiero w 59. minucie spotkania. Można się o tym przekonać oglądając obszerny skrót video umieszczony poniżej.