poniedziałek, 24 września 2018

Planowa wygrana nad Aves

Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:0 Deportivo Aves w spotkaniu 5. kolejki Liga NOS. Orły przynajmniej do poniedziałkowego wieczora pozostaną samodzielnym liderem rozgrywek.

Benfica nie miała problemu z pokonaniem u siebie ostatniej aktualnie drużyny w tabeli portugalskiej Primeira Ligi. Bardzo dobry mecz rozegrał młodziutki Joao Félix, który w 34. minucie otworzył wynik spotkania, ale niestety na początku drugiej połowy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W meczu zadebiutował również pomocnik Gabriel pozyskany w tym oknie transferowym z Leganes.

Po pierwszej połowie, w której Orły zdecydowanie dominowali i mogli strzelić więcej bramek, niespodziewanie początek drugiej połowy należał do gości. Vlachodimosa dwoma pewnymi interwencjami uchronił gospodarzy przed stratą gola po strzałach Elhouni (45 ') i Rodrigo (48'). Na całe szczęście w 62. minucie drugiego gola strzelił Franco Cervi, który wszedł na zmianę za wspomnianego już Joao Felixa i Benfica spokojnie dowiozła zwycięstwo do końca spotkania.

Niestety w końcówce spotkania kontuzji nabawił się Grimaldo. Za to raz pierwszy po długiej rekonwalescencji pojawił się na murawie Jonas.