czwartek, 30 sierpnia 2018

Saloniki zdobyte!

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 4:1 PAOK Saloniki w rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji grupy niemistrzowskiej do fazy grupowej Ligi Mistrzów i awansowała do fazy grupowej tych rozgrywek. Pierwszy mecz w Lizbonie zakończył się remisem 1:1.

Wszystko rozpoczęło się świetnie dla Greków. W 13. minucie strzelili gola po pięknej zespołowej akcji. Wicemistrzowie Grecji mieli rzut wolny około 35-40 metrów przed bramką gości. Trzema płaskimi podaniami bez przyjęcia wypracowali okazję Prijoviciowi. Były napastnik Legii Warszawa dopełnił formalności wbijając piłkę do pustej bramki. Reprezentant Serbii był wyróżniającym się zawodnikiem PAOK-u, w drugiej połowie trafił również w poprzeczkę.

Drugim z zawodników, którzy zostaną zapamiętani był Alexandros Paschalakis. Grek był jednak negatywnym bohaterem gospodarzy. Najpierw przepuścił do bramki strzał głową Lisandro Lopeza. Kilka minut potem Fernando Varela zgrał mu piłkę głową. Kabowerdyjczyk zrobił to niecelnie i piłka wypadała poza boisko. Paschalakis nie chciał kolejnego rzutu rożnego i rzucił się po piłkę. Nie utrzymał jej, futbolówkę przechwycił Franco Cervi, a bramkarz sfaulował Argentyńczyka. Rzut karny wykorzystał Eduardo Salvio, choć Paschalakis próbował interweniować dość efektownym, ale nieskutecznym skokiem. Zamiast bronić się przed atakiem gości po rzucie rożnym, PAOK po kuriozalnym zachowaniu bramkarza przegrywał 1:2.

Paschalakis jeszcze kilkakrotnie zdawał się bronić efektownie, ale był bardzo niepewny w swoich działaniach i częściej odbijał piłki niż je łapał. Potem przepuścił jeszcze do bramki strzał Pizziego po pięknej akcji Benfiki oraz znów przegrał pojedynek z Salvio.

Benfica dość spokojnie pewnie więc 4:1 i awansowała do fazy grupowej po raz piąty z rzędu. PAOK stracił dobrą szansę, by zagrać w niej po raz pierwszy w historii.

Relacja z meczu za: sport.onet.pl