poniedziałek, 12 marca 2018

Wygrana nad Aves, Porto przegrywa

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 2:0 Maritimo Funchal w spotkaniu 26. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły zmniejszyły tym samym stratę do liderującego FC Porto do dwóch oczek, gdyż Smoki przegrały 0:1 na wyjeździe z Paços de Ferreira.

Sobotnie spotkanie nie było dla gospodarzy spacerkiem, a goście do 71. minuty skutecznie bronili bezbramkowego remisu. Wynik otworzył wówczas niezawodny Jonas, a cztery minuty później drugiego gola strzelił Rúben Dias i tym samym ustalił wynik spotkania.

Brazylijski snajper ma już na koncie 31 trafień w tym sezonie ligowym i niezagrożony zmierza po koronę króla strzelców.

W niedzielny wieczór liderujące FC Porto sensacyjnie przegrało na wyjeździe 0:1 z Paços de Ferreira i tym samym przewaga Smoków nad Orłami zmalała do dwóch punktów. Benfica ma jeszcze mecz z trzecim Sportingiem na wyjeździe, ale również mecz z FC Porto na Estadio da Luz. Oznacza to, że finisz rozgrywek zapowiada się pasjonująco i walka o mistrzostwo będzie toczyła się do ostatniej kolejki.