niedziela, 4 lutego 2018

Dwa oblicza Benfiki i kanonada

Benfica Lizbona rozbiła 5:1 na Estadio da Luz ekipę Rio Ave w spotkaniu 21. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły do przerwy przegrywały 0:1 i nic nie zapowiadało tak okazałego zwycięstwa.

Po zeszłotygodniowym remisie 1:1 z Belenenses fani gospodarzy liczyli na rehabilitację w meczu z Rio Ave. Do przerwy jednak zapowiadało się na kolejny blamaż Orłów. Goście od 9. minuty prowadzili 1:0 po trafieniu Guedesa, a w 12. minucie João Novais z dystansu trafił w słupek. Co gorsza gospodarze w pierwszej połowie nie stworzyli sobie praktycznie żadnej dogodnej sytuacji bramkowej.

Nie wiadomo co wydarzyło się w szatni Orłów w przerwie, ale na drugą połowę wyszli tak zdeterminowani, że wręcz rywala zmiażdżyli strzelając pięć goli, a łupem bramkowym podzielili się Jardel 49', Pizzi 63', Jonas 71', Ruben Diaz 83' i Raul Jimenez 87'. Dla Jonasa było to 25. trafienie ligowe w tym sezonie!