wtorek, 30 stycznia 2018

Strata punktów z Belenenses

Benfica Lizbona zremisowała na wyjeździe 1:1 z Belenenses Lizbona w spotkaniu 20. kolejki Liga NOS 2017/2018. Jeden punkt Orły uratowały w doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Jonasa, który wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego.

Strata kompletu punktów w małych derbach Lizbony może Benficę bardzo dużo kosztować, a mecz ten spokojnie mógł być wygrany. Orły dominowały przez całe spotkanie marnując sytuację za sytuacją. W 73. minucie niezawodny do tej pory Jonas zmarnował rzut karny podyktowany za faul na Cervim przegrywając pojedynek z Filipe Mendesem. Chwile później Argentyńczyk zmarnował sytuację sam na sam strzelając wysoko ponad poprzeczkę.

W końcówce gdy Benfica grała już trzema nominalnymi napastnikami, gdyż Rui Vitoria wpuścił na boisko Jimeneza i Seferovicia gospodarze przeprowadzili składny kontratak i Brazylijczyk Nathan strzelił w 86. minucie gola. Zdesperowanym Orłom udało się jeszcze doprowadzić do remisu. W 7. minucie doliczonego czasu gry częściowo zrehabilitował się Jonas strzelając swoją 24. bramkę w tym sezonie ligowym.