środa, 27 grudnia 2017

Taça de Liga też nie dla Orłów

Benfica Lizbona tylko zremisowała u siebie 2:2 z Portimonense SC w swoim drugim meczu fazy grupowej Pucharu Ligi. To oznacza, że Orły straciły szansę na wyjście z grupy i awans do półfinału tych rozgrywek.

Mecz z Portimonense odbył się w środę 20 grudnia. Wydawało się, że Benfica wygra ten mecz łatwo i przyjemnie gdyż po 33 minutach prowadziła 2:0 po trafieniach Jonasa już w 1. minucie i Lisandro Lopeza w 33. minucie. Niestety goście w drugiej połowie doprowadzili do wyrównania po golach Piresa w 47, minucie i Jadsona w 84. minucie.

Orły po dwóch spotkaniach miały 2 oczka na koncie i o tym czy trzecie spotkanie grupowe będzie o czymś decydowało miał rozstrzygnąć piątkowe spotkanie pomiędzy Vitorią Setubal i Sportingiem Bragą. Najlepszym wynikiem byłby remis, a najgorszym wygrana gospodarzy, by to oznaczałoby iż Benfica nie miałaby już szans na wyjście z grupy (awansuje tylko zwycięzca). Niestety Vitoria wygrała 2:1 i zapewniła sobie awans do półfinału.

W piątek 29 grudnia Vitoria Setubal podejmie u siebie Benficę w ostatnim meczu grupowym, ale spotkanie to nie ma już żadnego znaczenia dla losów w grupie A.