poniedziałek, 27 listopada 2017

Zdemolowali Setubal

Benfica Lizbona rozbiła na Estadio da Luz 6:0 Vitorię Setubal w spotkaniu 12. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli, ale wobec remisu FC Porto ich strata do lidera zmalała do 3 oczek.

Benfica zmierzyła się z Vitorią na Estadio da Luz ponownie po dwutygodniowej przerwie. Poprzednio Orły wygrały 2:0 w Pucharze Portugalii. Tym razem byli dla rywala bardziej bezlitośni i wygrali 6:0 po trafieniach Luisao (7'), Jonasa (39' i 66'), Salvio (48'), Andre Almeidy (68') i Živkovicia (87').

Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że goście od 45. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla Nuno Pinto. Mimo to cieszy duża skuteczność. Jonas dzięki dwóm golom prowadzi w klasyfikacji strzelców z 15 trafieniami i jego przewaga nad drugim Aboubakaram z Porto wynosi już 6 goli.

W najbliższy piątek Orły czeka prawdziwy mecz prawdy. Zmierzą się na wyjeździe z liderującym FC Porto. Jeżeli nie przegrają to ponownie otworzy się szansa na obronę tytułu mistrzowskiego. Tym bardziej, że w odróżnieniu od Smoków i Lwów ekipie Rui Vitorii pozostaje już walka tylko na krajowym podwórku.