poniedziałek, 6 listopada 2017

Pewna wygrana w Guimaraes

Benfica Lizbona pokonała 3:1 na wyjeździe Vitorię Guimaraes w spotkaniu 12. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli i tracą do liderującego FC Porto 5 oczek, a do Sportingu 1 punkt.

Trener Rui Vitória nieco zaskoczył z ustawieniem zespołu. Orły zagrały systemem 4-3-3, z Jonasem jako wysuniętym napastnikiem i cofniętym za nim 22-letnim Krovinoviciem, co było sporą niespodzianką.

Benfica objęła prowadzenie już w 22. minucie za sprawą Jonasa, dla którego była to 12. bramka w lidze w tym sezonie i tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców ligi portugalskiej. W kolejnej fazie meczu gospodarze stopniowo przejęli inicjatywę, ale pomiędzy 76. a 79. minutą zostali dwukrotnie skarceni. Najpierw wynik podwyższył Samaris, a następnie Salvio. Vitorię stać było jedynie na gola honorowego, którego w 86. minucie strzelił Rafael Martins.