poniedziałek, 2 października 2017

Zmarnowana okazja

Benfica Lizbona zremisowała 1:1 na wyjeździe z Maritimo Funchal w spotkaniu 8. kolejki Liga NOS 2017/2018. Tym samym Orły nie wykorzystały okazji do zniwelowania straty do prowadzącego FC Porto i drugiego Sportingu.

W meczu kolejki Sporting zremisował bezbramkowo u siebie z FC Porto. Orły w razie wygrania na Maderze mogły zniwelować swoją stratę do obu rywali do 3 i 1 oczka. Niestety same również nie potrafiły zainkasować kompletu punktów i okazja została zaprzepaszczona.

Mecz dla Benfiki rozpoczął się znakomicie, bo już w 2. minucie po trafieniu Jonasa (asysta Grimaldo) gracze Rui Vitorii objęli prowadzenie. Gospodarze nieprzypadkowo jednak w dotychczasowych meczach zgromadzili zaledwie jedno oczko mniej niż Orły. Dążyli do wyrównania i w 66. minucie za sprawą Valente ta sztuka im się udała i w pełni na to zasłużyli z przebiegu spotkania.

W końcówce meczu przewaga ponownie należała do Benfiki, ale ani strzał Rafy Silvy, ani Salvio nie znalazł drogi do siatki. Orły mogły nawet ten mecz przegrać, ale w 82. minucie Everton przegrał pojedynek sam na sam z Julio Cesarem.

Benfica w tym sezonie wygrała na wyjeździe zaledwie 1 spotkanie z 4 rozegranych. Gospodarze natomiast nie przegrali po raz 18 z rzędu u siebie w lidze.