niedziela, 15 października 2017

Męczarnie z 3-ligowcem

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 1:0 trzecioligowe Olhanense w spotkaniu 1/32 finału Taça de Portugal. Zwycięską bramkę już w 4. minucie strzelił 21-letni brazylijski pomocnik Gabriel.

Orły zagrały w tym meczu w rezerwowym składzie, ale mimo to nie powinni mieć tylu problemów z odprawieniem trzecioligowca.

Gospodarze już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie, ale kapitalnie interweniował w polu karnym 18-letni Mile Svilar. Po chwili gola na 1:0 strzelił Gabriel i wydawało się, że dla Benfiki będzie to łatwa przeprawa. Do przerwy gracze Rui Vitorii zmarnowali jeszcze dwie dogodne sytuacje strzeleckie by podwyższyć wynik.

W drugiej połowie Orły co prawda stworzyły sobie więcej sytuacji bramkowych, ale i Olhanense zagroziło bramce aktualnego mistrza Portugalii. Ostatecznie fani na Estádio do Algarve nie zobaczyli już bramek i to Orły awansowały do kolejnej rundy.