czwartek, 21 września 2017

W Pucharze Ligi też słabo

Benfica Lizbona zremisowała na Estadio da Luz 1:1 ze Sportingiem Braga w pierwszym spotkaniu grupowym Pucharu Ligi. W grupie A grają jeszcze Portimonense i Vitoria Setubal.

Orły nie potrafią wygrać trzeciego meczu z rzędu, choć to one za każdym razem pierwsze strzelały gola. Tym razem po obiecującym początku drużyna Rui Vitorii objęła prowadzenie już w 11. minucie po trafieniu Raula Jimeneza. Do przerwy jeszcze kontrolowała przebieg spotkania, ale w drugiej połowie powróciły demony z meczów z CSKA Moskwa i Boavistą Porto. Braga odważniej zaatakowała i w 68. minucie do wyrównania doprowadził Ricardo Ferreira. Niestety gospodarze nie byli już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Statystyki i informacje z meczu - tutaj

W fazie grupowej Pucharu Ligi każda drużyna rozgrywa tylko trzy spotkania. Orły zagrają jeszcze u siebie z Portimonense i na wyjeździe z Vitorią Setubal. Z grupy awansuje do półfinału tylko zwycięzca. Terminarz i wyniki grupy A - tutaj.