niedziela, 24 września 2017

W końcu wygrali

Benfica Lizbona pokonała u siebie 2:0 Paços de Ferreira w spotkaniu 7. kolejki Liga NOS 2017/2018. Tym samym Orły w końcu wygrały po trzech kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa.

W najbliższą środę Benficę czeka arcyważne spotkanie wyjazdowe z FC Basel w Lidze Mistrzów. Stąd Orły w sobotę chciały wygrać jak najmniejszym nakładem sił i zwycięstwo przyszło im nadzwyczaj łatwo. Cieszy również fakt, że w końcu drużyna Rui Vitorii zachowała czyste konto.

Pierwsza połowa to przytłaczająca przewaga gospodarzy, ale pomimo wielu okazji bramkowych udało się pokonać bramkarza rywali tylko raz. W 20. minucie dokonał tego Franco Cervi po asyście Andrija Živkovicia, który coraz lepiej radzi sobie na boisku.

W drugiej połowie gracze Paços de Ferreira nie mając nic do stracenia zagrali nieco bardziej otwarcie, ale nie byli w stanie zrobić krzywdy gospodarzom, którzy dobili ich trafieniem Jonasa w 61. minucie. Przy golu asystował tym razem Haris Seferović.