środa, 13 września 2017

Bolesny falstart

Benfica Lizbona przegrała u siebie 1:2 z CSKA Moskwa w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2017/2018. Tym samym Orły już na początku postawiły się w bardzo trudnej sytuacji w kontekście awansu z grupy.

Niewykluczone, że był to kluczowy mecz w perspektywie marzeń o wyjściu z grupy. Teoretycznie pierwsze miejsce w grupie A jest zarezerwowane dla Manchesteru United, który we wtorkowym meczu pokonał u siebie 3:0 szwajcarski FC Basel. O drugie dające awans miała walczyć pozostała trójka. Porażka i to u siebie z wicemistrzem Rosji mocno skomplikowała sprawę ekipie Rui Vitorii.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola. Bliżej tej sztuki byli piłkarze Benfiki, ale po strzale Harisa Seferovicia w 37. minucie piłka tylko odbiła się od słupka. Po przerwie Szwajcar już się nie pomylił. Wybiegł na pierwszy słupek do dośrodkowania z lewej strony i sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Benfica szła po swoje, ale CSKA nie chciało wyjeżdżać z pustymi rękami. W 63. minucie Vitinho wykorzystał rzut karny, doprowadzając do wyrównania. Trzeba przyznać, że decyzja arbitra o jedenastce była mocno kontrowersyjna. André Almeida został napity w rękę w polu karnym, ale nie dość, że miał ją przy ciele to jeszcze ją cofał.

Gospodarze bili głową w mur, nie potrafiąc zdobyć decydującego gola, a rywale zadali cios. W 71. minucie Timur Żameletdinow dobiegł do odbitej przez bramkarza piłki i wpakował ją z bliska do siatki, ustalając wynik meczu.

Benfica Lizbona vs CSKA Moskwa - 2:1 (0:0)
1:0 Haris Seferovic (50)
1:1 Vitinho (63-karny)
1:2 Timur Żamaletdinow (71)