czwartek, 10 sierpnia 2017

Wygrana nad Bragą na inaugurację Liga NOS

Benfica Lizbona pokonała u siebie 3:1 Sporting Braga, w spotkaniu 1. kolejki Liga NOS. Tym samym Orły zainaugurowały sezon ligowy 2017/2018 od zwycięstwa nad czwartą siłą portugalskiej ligi.

Po niezbyt udanych wynikach w spotkaniach towarzyskich podczas okresu przygotowawczego do sezonu można było mieć obawy przed startem nowego sezonu. Okazało się jednak, że przynajmniej na rodzimym podwórku ekipa Rui Vitorii wystartowała znakomicie. Po sobotnim wygraniu 3:1 z Vitorią Guimaraes w meczu o Superpuchar w identycznych rozmiarach uporali się z zawsze groźnym Sportingiem Bragą.  Miejmy nadzieję, że to początek drogi do 5. z rzędu mistrzostwa i 37. w historii.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 15. minucie gdy z lewej strony w pole karne dośrodkował Jonas, a akcję zamknął Haris Severović. Reprezentant Szwajcarii rozpoczyna swoją przygodę z Orłami znakomicie, bo to jego drugi oficjalny mecz w Benfice i druga bramka. W 30. minucie wynik podwyższył Jonas po wykorzystaniu błędy obrony Bragi.

Dwubramkowe prowadzenie pozwalało spokojnie kontrolować przebieg spotkania, ale zmieniło się to minutę przed przerwą, gdy w 44. minucie do bramki Bruno Vereli trafił Ahmed Hassan. Bardzo biernie przy tym trafieniu zachowała się defensywa Orłów.

W drugiej połowie Benfica na całe szczęście dosyć szybko wyszła po raz kolejny na dwubramkowe prowadzenie i zaoszczędziła sobie i kibicom nerwówki w końcówce. Gola na 3:1 strzelił w 57. minucie Salvio, który dobił do siatki piłkę skierowaną przez jednego z obrońców gości. Gdyby tego nie zrobił prawdopodobnie padłaby bramka samobójcza.