poniedziałek, 31 lipca 2017

Porażka z RB Lipsk

Benfica Lizbona przegrała w niedzielę 0:2 z RB Lipsk w towarzyskim spotkaniu w ramach Emirates Cup. Była to druga porażka w turnieju rozgrywanym w Londynie po sobotniej klęsce 2:5 z Arsenalem Londyn.

Kompletnie nie udał się występ Orłów podczas londyńskiego Emirates Cup. Dwie porażki i bilans bramkowy 2:7 może niepokoić przed startem nowego sezonu. Nie ma jednak co dramatyzować, bo w końcu mecze towarzyskie w okresie przygotowawczym rządzą się swoimi prawami. Pierwszy egzamin ekipę Rui Vitorii czeka w najbliższą sobotę kiedy w meczu o Superpuchar zmierzą się z Vitória Guimarães.

Niestety poza wynikiem meczu z RB Lipsk również gra Benfiki wyglądała katastrofalnie. Baa pierwszy celny strzał na bramkę rywali Orły oddały dopiero w 78. minucie za sprawą Jonasa. Wicemistrz Niemiec od początku kontrolował przebieg spotkania i po trafieniach Halstenberga w 19. minucie i Comppera w 53. minucie zasłużenie wygrał ten mecz.

Dodatkowym minusem meczu był uraz Kostasa Mitroglu, który wszedł na murawę 73. minucie zmieniając Raula Jimeneza, a w 81. minucie ją opuścił narzekając na ból w lewym udzie. Na całe szczęście po meczu okazało się, że uraz nie jest poważny, a szybka zmiana została dokonana w celach profilaktycznych.

W drugim niedzielnym spotkaniu Sevilla FC pokonała 2:1 Arsenal Londyn i tym samym hiszpański klub triumfował w całym turnieju.