poniedziałek, 29 maja 2017

Orły z Taça de Portugal!

Benfica Lizbona pokonała na Estádio Nacionaldo Jamor 2:1 Vitorię Guimaraes w finale Taça de Portugal. Tym samym Orły po raz 26 zdobyły to trofeum i zakończyły sezon ligowy w podwójnej koronie.

Benfica w ostatnim czasie ma bardzo dobre wspomnienia ze spotkań z Vitorią. Dwa tygodnie temu pokonując ją 5:0 u siebie Orły zapewniły sobie tytuł mistrzowski, a teraz wygrywając 2:1 skompletowały dublet w tym sezonie.

Kluczowym fragmentem spotkania był początek drugiej połowy, gdy Orły w przeciągu pięciu minut strzeliły dwie bramki. Najpierw w 48. minucie wynik meczu otworzył Raul Jimenez, a w 53. minucie na 2:0 podwyższył Eduardo Salvio. Vitorię stać było jedynie na strzelenie gola honorowego, a jego autorem w 78. minucie był Bongani Zungu.