poniedziałek, 6 lutego 2017

Pewna wygrana z Nacionalem

Benfica Lizbona pokonała u siebie 3:0 CD Nacional, w spotkaniu 20. kolejki Liga NOS. Tym samym Orły odzyskały pozycję lidera, którą straciły dzień wcześniej po wygranej FC Porto nad Sportingiem Lizbona.

Orły nie miały żadnych problemów z pokonaniem ekipy z Madery, która przez całe spotkanie nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Mecz praktycznie rozstrzygnął się do przerwy, gdy dwie bramki strzelił powracający do wysokiej formy po kontuzji Jonas. Brazylijczyk trafił do siatki przeciwnika w 26 i 35 minucie. Wynik ustalił w 81. minucie Kostas MItroglu i Benfica po dwóch kolejnych porażkach, z Moreirense w Pucharze Ligi i w lidze z Vitorią Setubal, pewnie wygrała spotkanie.

W 78. minucie na boisku zameldował się Filipe Augusto, który zmienił Pizziego. Dla Brazylijczyka sprowadzonego niedawno z Rio Ave był to debiut w spotkaniu ligowym w barwach Benfiki.