sobota, 25 lutego 2017

Fantastyczna seria Costasa trwa dalej!

Lizbońskie "Orły" pokonały na Estadio Da Luz ekipę  GD Chaves 3-1. Tym samym na chwilę zwiększając przewagę nad odwiecznym rywalem z Porto do czterech oczek.

Już w pierwszej minucie okazję dla Benfici miał Pizzi, jednak po rykoszecie piłka przeszła obok prawego słupka Antonio Felipe. w 15. minucie okazję miało Chaves, a konkretnie Fabio Martins, który nie potrafił pokonać Edersona.  Pierwsza bramka padła już w 18. minucie meczu, a jej autorem został niezawodny gracki Bóg Costas Mitroglou, Który głową skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Semedo. W 43. minucie kolejną szansę na zdobycie gola miał Mitroglou, ale tym razem piłka powędrowała nad poprzeczką.Konsternacja na trybunach nastąpiła minutę później, kiedy piłkę do bramki skierował Bressan, który przymierzył zza pola karnego, tym samym strzelając najładniejszego gola meczu.

Po przerwie Benfica ruszyła do ataków z furią, co przełożyło się na sytuację w 50. minucie, kiedy Rafa Silva po podaniu Semedo szczęśliwie posłał piłkę do bramki rywali. Benfica wyszła na prowadzenie 2-1 i miała kolejne szanse na podwyższenie owego wyniku, lecz nie udawało się pokonać bramkarza Chaves. Drużyna z północy Portugalii też próbowała pokonać Edersona, miała ku temu kilka okazji, lecz wynik utrzymywał się do 88. minuty meczu, kiedy to znowu przypomniał o sobie nasz as ostatnich tygodni, czyli oczywiście Costas Mitroglou, który szczęśliwie uporał się z obrońcami rywali w polu karnym i strzelił swojego drugiego gola w meczu. Warto dodać, że Costas trafiał do bramki 7 razy w ostatnich 5 meczach. Oby ta passa była kontynuowana.

Aktualnie "Orły" prowadzą w tabeli Primeira Ligi z przewagą czterech punktów nad "Smokami" z Porto. Natomiast w tej kolejce zostaną rozegrane jeszcze dwa bardzo ciekawe mecze. Jutro o 19:15 Estoril podejmie na Estadio Antonio Coimbra Sporting CP i to może byś okazja dla bijącego się o utrzymanie Estoril, żeby pogrzebać szansę "Lwów" na mistrzostwo już definitywnie. W niedzielę dojdzie do derbów Porto, które zapowiadają się niezwykle ciekawie. Boavista na Estadio Do Bessa podejmie FC Porto. Mecz pokaże RTP Internacional.