sobota, 11 lutego 2017

Arouca pokonana

Mistrzowie Portugalii definitywnie wrócili na zwycięskie tory. Tym razem na Estadio Da Luz odprawili z kwitkiem ekipę FC Arouca zwyciężając 3-0.

Po zwycięstwie nad Nacionalem 3-0 "Orły" utrzymały skuteczność i takim samym wynikiem pokonały Arouce. Bramki dla gospodarzy strzelali Mitroglou ( 2 bramki) i Andre Carrillo, dla którego był to pierwszy gol strzelony dla Benfici na Estadio Da Luz.

Pierwsza połowa rozpoczęła się chaotycznie, Benfica próbowała z dystansu za sprawą Fejsy i Żivkovicia, ale strzały spokojnie łapał turecki bramkarz Arouci Bolat. W 22. minucie spotkania do bramki trafił Mitroglou, ale... bramka została nieuznana przez spalonego. W 24. minucie meczu świetną okazję miał Luisao, który rozgrywał swój pięćsetny mecz w barwach Benfici. 25 minuta to pierwszy gol, a do bramki głową trafił Mitroglou, któremu dośrodkowywał inny killer - Jonas. w 35. minucie meczu po raz kolejny do siadki trafił.... Mitroglou - Tym razem po podaniu Eliseu z lewej strony. Końcówka pierwszej połowy  to sporo kontrowersji, ponieważ w 42. minucie meczu Ederson otrzymał czerwoną kartkę za faul na zawodniku Arouci. Kontrowersji było sporo, ponieważ mimo wszystko brazylijski bramkarz najpierw trafił w piłkę, a dopiero potem w udo rywala. Za Edersona wszedł Julio Cesar, natomiast Rui Vitoria postanowił ściągnąć z boiska bohatera meczu czyli Costasa Mitroglou.

W drugiej połowie już tak wiele się nie działo, jednak w 49. minucie spotkania po podaniu Pizziego piłkę do bramki skierował Carrillo, podcinając ją nad Bolatem. Był to tym samym pierwszy gol Carrillo na Estadio Da Luz odkąd przeszedł do Benfici ze Sportingu.

Jutro odbędzie się najważniejszy mecz tej kolejki, bowiem na Estadio Dom Afonso Henriques Vitoria Guimarães  podejmie FC Porto. To niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli i liczymy, że "Vimaranenses" urwą punkty "Smokom", które pozostały już praktycznie jedynym rywalem w walce o tytuł.