poniedziałek, 23 stycznia 2017

Spacerek z Tondelą?

Benfica Lizbona rozbiła u siebie 4:0 CD Tondela, w spotkaniu 18. kolejki Liga NOS. Orły męczyły się przez prawie godzinę, ale w ostatnich 30 minutach rywal został ostatecznie rozbity i ekipa Rui Vitorii utrzymała 4-punktową przewagę w tabeli nad FC Porto.

Ostatnia w tabeli Tondela przez bardzo długi czas stawiała opór liderowi i skapitulowała dopiero w 59. minucie po trafieniu Pizziego, który podwyższył wynik na 2:0 w 76. minucie. Przy obu bramkach asystowali mi kolejno Nelson Semedo i Samaris. W 84. minucie debiutanckiego gola w barwach Benfiki strzelił Rafa Silva po asyście Jonasa, a strzelanie zakończył w doliczonym już czasie gry brazylijski snajper, zamieniając na gola rzut karny podyktowany za faul na André Almeidzie.