sobota, 7 stycznia 2017

Przyjechali, zobaczyli, zwyciężyli!

Benfica pokonała na Estadio Dom Afonso Henriques Vitorię SC 0-2. Bramki na przyjezdnych strzelił zabójczy grecko-brazylijski duet Mitroglou-Jonas. Tym samym "Orły" odskakują na chwilę w tabeli "Smokom" z Porto na 7 pkt.

Od początku spotkania do ataków rzuciła się ekipa Paulo Sergio, która nie potrafiła jednak tak skutecznie zagrozić bramce mistrzów Portugalii, żeby kibice zgromadzeni na stadionie mogli się cieszyć z prowadzenia swoich pupili. W 18. minucie na uraz narzekał Fejsa i zmienił go grek Samaris.. Niecałą minutę później  do bramki "Vimaranenses" trafił niezawodny Jonas, który po podaniu Salvio huknął piłą pod poprzeczkę i nie dał szans Douglasowi.

Orły przejęły inicjatywę, a Vitoria tylko momentami potrafiła się zapuścić pod bramkę Edersona. W 35. minucie meczu doskonałą okazję miał Mitroglou, lecz bramkarz Vitorii sparował piłkę na rzut rożny. W 42. minucie spotkania po pięknym podaniu Jonasa piłkę do siatki skierował właśnie Mitroglou. Tak zakończyła się pierwsza odsłona.

Druga część rozpoczęła się podobnie, ale z taką różnicą, że tym razem gospodarze byli o wiele bliżej wykorzystania dogodnych sytuacji, które sobie wypracowali. Benfica ustabilizowała sytuację po 15 minutach i kontrolowała spotkanie do końca. Dodajmy, że w meczu nie zagrało najgroźniejsze ogniwo drużyny z dystryktu Braga czyli Moussa Marega. Malijczyk, który trafił do Guimarães na zasadzie wypożyczenia z FC Porto ma na swoim koncie 10 bramek i prawdopodobnie na długo nie zasiądzie w europejskiej stolicy kultury 2012.

"Orły" tym samym prowadzą w lidze z siedmioma punktami przewagi nad Porto, gromadząc do tej pory 41 punktów. Trzeba jednak pamiętać, że ta przewaga może się dzisiaj zmniejszyć, ponieważ "Smoki" wieczorem grają z Paços de Ferreira na Estadio da Mata Real. Benfica w tej kampanii jeszcze nie przegrała spotkania. Po 16 rozegranych meczach Lizbończycy mają 14 wygranych i dwa remisy ( z Vitorią Setubal i FC Porto).

Teraz nasi zostają na północy Portugalii, bo już we wtorek "rewanż" w Pucharze Ligi.