poniedziałek, 19 grudnia 2016

Skromna wygrana nad Estoril

Benfica Lizbona w sobotni wieczór pokonała na wyjeździe 1:0 z GD Estoril Praia, w spotkaniu 14. kolejki Liga NOS. Jedyną bramkę meczu strzelił w 61. minucie z rzutu karnego Raul Jimenez.

Poza wygraną wydarzeniem meczu był powrót do gry Jonasa, który ostatnie miesiące pauzował z powodu kontuzji. Brazylijski snajper wszedł na boisko w 79. minucie zmieniając strzelca jedynej bramki i mógł nawet wpisać się na listę strzelców.

Wygrana nad Estoril pozwoliła ponownie odskoczyć na 4 punkty od FC Porto. Powiększyła się natomiast przewaga Sportingiem Lizbona, który przegrał u siebie 0:1 z Bragą. Ekipy te zamieniły się w tabeli miejscami. Braga jest trzecia ze stratą 6 punktów, a Sporting czwarty i traci już 8 punktów.